Sekretariat

Sekretariatet servicerer Foras medlemsforeninger og bistår styrelsen med indsigt i landsforbundets daglige drift. Sekretariatet er sammensat af medarbejdere med forskellig faglig baggrund og ekspertise i forhold til bedst muligt at kunne hjælpe vores medlemmer.

Sekretariatet er repræsenteret i Foras styrelse med sekretariatslederen og en medarbejderrepræsentant, og hvert af Foras udvalg har en medarbejder fra sekretariatet tilknyttet som sekretær.


Bernhard Trier Frederiksen
Sekretariatsleder

bernhard@fora.dk

Telefon: 36 93 26 20

Marlene Berth Nielsen
Souschef og udviklingskonsulent

marlene@fora.dk

Telefon: 36 93 26 27

Solveig Heldt
Sekretær

solveig@fora.dk

Telefon: 36 93 26 23

Lotte Helle
Kursuskonsulent

lotte@fora.dk

Telefon: 36 93 26 29

Henriette Corvinius
Foreningskonsulent

henriette@fora.dk

Telefon: 36 93 26 24

Snebjørn Andersen
IT-konsulent

snebjorn@fora.dk

Telefon: 36 93 26 28

Louise Albers
Kommunikationskonsulent og projektleder

louise@fora.dk

Telefon: 36 93 26 25

Molly Christensen
Kommunikationskonsulent

molly@fora.dk

Telefon: 36 93 26 22

Lisbet Kristensen
ASA-supporter

lisbet@fora.dk

Telefon: 70 20 24 96

Inge Bay
Regnskabskonsulent

inge@fora.dk

Telefon: 36 93 26 21

Laura Nielsen
Konsulent

laura@fora.dk

Telefon: 36 93 26 22