Sekretariat


Sekretariatet servicerer Foras medlemsforeninger og bistår styrelsen med indsigt i landsforbundets daglige drift. Sekretariatet er sammensat af medarbejdere med forskellig faglig baggrund og ekspertise i forhold til bedst muligt at kunne hjælpe vores medlemmer.

Sekretariatet er repræsenteret i Foras styrelse med sekretariatslederen og en medarbejderrepræsentant, og hvert af Foras udvalg har en medarbejder fra sekretariatet tilknyttet som sekretær.


Bernhard Trier Frederiksen
Sekretariatsleder

bernhard@fora.dk

telefon: 36 93 26 20

Marlene Berth Nielsen
Souschef og udviklingskonsulent

marlene@fora.dk

telefon: 36 93 26 27

Henriette Corvinius Andersen
Foreningskonsulent

henriette@fora.dk

telefon: 36 93 26 24

Inge Bay
Regnskabskonsulent

inge@fora.dk

telefon: 36 93 26 21

Laura Nielsen
Projektmedarbejder

laura@fora.dk

telefon: 36 93 26 22

Lisbet Kristensen
Supporter

dofo@fora.dk

telefon: 70 20 24 96

Lotte Helle
Kursuskonsulent

lotte@fora.dk

telefon: 36 93 26 29

Louise Albers
Kommunikations­konsulent

louise@fora.dk

telefon: 36 93 26 25

Solveig Heldt
Sekretær

solveig@fora.dk

telefon: 36 93 26 23

Snebjørn Andersen
IT-konsulent

snebjorn@fora.dk

telefon: 36 93 26 28