Foras styrelse og udvalg


Foras styrelse består af medlemsrepræsentanter samt en sekretariatsmedarbejder og
sekretariatslederen. Styrelsesmedlemmerne vælges til styrelsen for to år ad gangen.

Styrelsen nedsætter en række udvalg, der har hvert deres arbejdsområder. Alle Foras udvalg refererer til styrelsen. Desuden har udvalgene hver en medarbejder tilknyttet som sekretærer. 


Karen Maigaard
Landsformand

karen.maigaard@fora.dk

Hans Grishauge
Næstformand

hans.grishauge@fora.dk

Györgyi Csato
Styrelsesmedlem, Ishøj Daghøjskole

gyorgyi.csato@fora.dk

Chris McKay
Styrelsesmedlem, Nykøbing Falster Aftenskoler

chris.mckay@fora.dk

Lissi Kjær Christensen
Styrelsesmedlem, Ringkøbing Amts Husflid

lissi.christensen@fora.dk

Bent Kroghly
Styrelsesmedlem, Fora København

bent.kroghly@fora.dk

Finn Glibstrup
Styrelsesmedlem, Oksbøl Husflidsforening

finn.glibstrup@fora.dk

Karoline Friis
Styrelsesmedlem, Midtfyns Husflid

karoline.friis@fora.dk

Pernille Roth
Styrelsesmedlem, FO-Aarhus

pernille.roth@fora.dk

Anna Kolind
Repræsentant for kollektivt medlem (Radikale Venstre)

anna.kolind@fora.dk

Torben Dreier
Repræsentant for stor skole (FO-Aarhus)

torben.dreier@fora.dk

Janne Norfast
Styrelsesmedlem, Hedens Husflid

janne.norfast@fora.dk

Søren Melgaard
Styrelsesmedlem, Visborg Husflid

soren.melgaard@fora.dk

Dorte Bondo
Styrelsesmedlem, personligt medlem af Fora

dorte.bondo@fora.dk

Lise Seisbøll
Styrelsesmedlem, personligt medlem

lise.seisboll@fora.dk

Mona Schreiber Hansen
Suppleant, Liselund Strikkerne

mona.schreiber.hansen@fora.dk

Massi Pooyandeh
Suppleant, Fora Hvidovre

massi.pooyandeh@fora.dk

Maj Ingemann-Molden
Suppleant, FOKUS

maj.ingemann-molden@fora.dk

Henriette Corvinius Andersen
Foreningskonsulent

henriette@fora.dk

Telefon: 36 93 26 24

Bernhard Trier Frederiksen
Sekretariatsleder

bernhard@fora.dk

Telefon: 36 93 26 20