Foras bestyrelse og udvalg


Foras bestyrelse består af medlemsrepræsentanter samt en sekretariatsmedarbejder og
sekretariatslederen. Bestyrelsesmedlemmerne vælges til bestyrelsen for to år ad gangen.

Bestyrelsen nedsætter en række udvalg, der har hvert deres arbejdsområder. Alle Foras udvalg refererer til bestyrelsen. Desuden har udvalgene hver en medarbejder tilknyttet som sekretærer. 


Karen Maigaard
Landsformand, personligt medlem

karen.maigaard@fora.dk

Dorte Bondo
Næstformand, Fora Fritid

dorte.bondo@fora.dk

Györgyi Csato
Bestyrelsesmedlem, HKI Aftenskole

gyorgyi.csato@fora.dk

Chris McKay
Bestyrelsesmedlem, Fora Fritid

chris.mckay@fora.dk

Lissi Kjær Christensen
Bestyrelsesmedlem, Ringkøbing Amts Husflid

lissi.christensen@fora.dk

Finn Glibstrup
Bestyrelsesmedlem, Oksbøl Husflidsforening

finn.glibstrup@fora.dk

Torben Dreier
Repræsentant for stor skole (FO-Aarhus)

torben.dreier@fora.dk

Janne Norfast
Bestyrelsesmedlem, Hedens Husflid

janne.norfast@fora.dk

Søren Melgaard
Bestyrelsesmedlem, Visborg Husflid

soren.melgaard@fora.dk

Lise Seisbøll
Bestyrelsesmedlem, personligt medlem

lise.seisboll@fora.dk

Charlotte Månsson
Bestyrelsesmedlem, Skovbo Aftenskole Forening

info@fora.dk

Helge Bech
Bestyrelsesmedlem, Daghøjskolen Sydvestjylland

info@fora.dk

Iben Warburg
Bestyrelsesmedlem, Midtfyns Husflid

info@fora.dk

Sabina Trabjerg
Bestyrelsesmedlem, Midtfyns husflid

info@fora.dk

Maj Ingemann-Molden
Suppleant, FOKUS

maj.ingemann-molden@fora.dk

Mona Schreiber Hansen
Suppleant, Liselund Strikkerne

mona.schreiber.hansen@fora.dk

Bitten Schjødt Kjær
Kollektivt medlem, Radikale Venstre

info@fora.dk

Bernhard Trier Frederiksen
Sekretariatsleder

bernhard@fora.dk

Telefon: 36 93 26 20

Henriette Corvinius
Foreningskonsulent og medarbejderrepræsentant

henriette@fora.dk

Telefon: 36 93 26 24